Mou Wahu Island

0
1048
Rate this post

Wyspa na jeziorze na wyspie na jeziorze na wyspie na oceanie 🙂

Że cooooo???? 🙂

Widok na Roys Peak i Rippon Vineyard

Wbrew pozorom to ma sens. Mou Wahu Island jest wyspą z małym jeziorkiem (Aruthesa Pool) i jeszcze mniejszą wysepką. Całość położona jest na Jeziorze Wanaka, na nowozelandzkiej Południowej Wyspie na Oceanie Spokojnym.

Na pierwszym planie Arethusa Pool

Ale koniec z komplikacjami. Mou Wahu Island to po prostu fajne miejsce do zobaczenia. Dostęp jedynie możliwy z wody, czyli trzeba posiadać łódkę lub wykupić rejs na wyspę (koszt półdniowej wycieczki: 200-250$… ale zapewniają herbatę i muffiny…) Opcja trzecia: uśmiechnąć się do kogoś, kto posiada łódkę 🙂

Kanuka

Niestety wyspa jest zbyt daleko oddalona od miasteczka Wanaka (pół godziny łódką), by wynająć kajak i dowiosłować.

Polka na szczycie Tyrwhitt Peak

Wyspa jest miejscem szczególnym, ze względu na ochronę pierwotnego środowiska. Mou Waho jest wolne od drapieżników, obcych stworzeń i roślin. Ze zwierzat można tam napotkać wścipskie zielone kuro-kaczki Buff Weka (o Weka było pancake rocks weka bird), które nie odówią poczęstunku… jak nie zostaną zaproszone, to same się obsłużą 🙂 Prócz Weka pod ochroną jest jeszcze jeden świerszczo-podobny robal Weta.

Stołówka świerszczo-podobnego robala Weta

Spacer po wyspie nie zajmuje więcej niż godzinę. Szlak wiedzie przez kanukowo-manukowy busz z mnóstwem paproci. Po drodze mija się przegryzione i zmłócone konary… termint!? To właśnie stołówka dla robala Weta.

Tak Weta jak i Weka tego dnia miały wolne… ani jednego… człowiek płynie taki kawał… 😛

Southern Alps, Mt Aspiring National Park

Mou Wahu to fajna opcja na pół dnia. Warto zabrać dużo zapasów, coś na grilla, bo na wyspie jest barbecue zainstalowane przez DOC. Jeśli komuś spodoba się bardziej, to może zostać na noc, wszak jest i kemping. Kemping, czyli mała polana, kibelek, woda i grill 🙂
Zachód słońca nad Lake Wanaka

Mou Wahu Island, czyli piękny widok na: Lake Wanaka, Southern Alps, przy ptasim akompaniamencie 🙂
Miasteczko Wanaka widziane z wody
Koniec kolejnej przygody