Chodzenie po górach

0
623
5/5 - (1 vote)

Ostatnio prawie nie ma dnia, w którym media nie donosiłyby o śmiertelnym wypadku w Tatrach. Z jakiegoś powodu ludzie, nie zważając na warunki pogodowe, usiłują bić jakieś rekordy i wygląda na to, że turystyka wysokogórska ma się doskonale. Tylko powstaje pytanie, czy to najwłaściwszy czas i miejsce, by realizować takie właśnie pasje?

Ratownicy wciąż ostrzegają przed wyjściami w wyższe partie Tatr, ale ludzie najwyraźniej nic sobie z tego nie robią. Pogoda może i zachęca do spacerów, ale przecież nie do wybierania się w najbardziej niebezpieczne miejsca w górach. A tymczasem wygląda na to, że turystyka wysokogórska nagle przeżywa jakiś renesans i po Tatrach włóczą się całe stada turystów.
Niemniej jednak teraz jest to chyba przesada. Wygląda to tak, jakby duża grupa ludzi próbowała sobie coś udowodnić. Tyle tylko, że po raz kolejny kończy się to śmiercią. Turystyka, zwłaszcza ta wysokogórska, to piękne i pasjonujące hobby, jednak nie można go realizować za wszelką cenę i bez zastanowienia.

Źródło: https://www.wet-opinia.info/cavalier-king-charles-spaniel