Noclegi Rabka-Zdrój

0
999
5/5 - (1 vote)

Noclegi Rabka-Zdrój

Głównym czynnikiem zachęcającym turystów do odwiedzenia uzdrowiska jakim jest Rabka-Zdrój jest klimat, zasoby wód mineralnych, a także walory krajobrazowo-turystyczne.

Klimat Rabki różni się od klimatu górskiego. Kształtują go ścierające się wpływy mas powietrza polarno-kontynentalnego i polarno-morskiego. Otaczające uzdrowisko wzniesienia stanowią naturalną ochronę przed naporem silniejszych wiatrów, zabezpieczając ją z trzech stron. Największą częstotliwość mają wiatry wiejące z południowego zachodu, co wynika z faktu otwarcia w tym kierunku kotliny i brak naturalnej ochrony.

Najlepsze warunki do klimatoterapii panują od maja do września. W okresie występowania warunków przegrzania – lato, najwłaściwszą formą terapii jest leżakowanie w cieniu. W miesiącach jesiennych celowe jest stosowanie klimatoterapii ruchowej. W miesiącach zimowych korzystanie z klimatoterapii wymaga uprzedniej aklimatyzacji pacjenta w uzdrowisku.

Solanki są od początki związane z historią Rabki. Wyniki badań solanek rabczańskich przeprowadzone przez prof. Skobla i prof. Aleksandrowicza potwierdziły, że źródła te należą do jednych z najsilniejszych solanek jodowo-bromowych w Europie. W 1864 roku po otwarci zakładu zdrojowego czerpano wodę z czterech źródeł: „Marii”, „Rafaeli”. „Krakusa” i „Kazimierza”, po wojnie w 1956 r. dowiercono ujęcie „Bolesław”, w latach 1959-1961 uruchomiono „Helenę”, w 1965-1968 „Rabka 18 i 19”, a w 1975-1976 – „Rabka IG-1” i „Rabka IG-2”. Obecnie nie eksploatuje się części źródeł.
Sprawdź gdzie najtaniej – noclegi Rabka-Zdrój – apartamenty, hotele, pensjonaty, kempingi.

Na obszarze Rabki występują także pomniki przyrody m.in. 300-letnia sosna zwyczajna naprzeciwko starego cmentarza, kompleks drzew obok zabytkowego kościółka Muzeum Władysława Orkana, dąb szypułkowy w Rynku, jesion wyniosły na Słonem, oraz kompleks lip, przy zabytkowym kościele pw. Św. Krzyża na Piątkowej. Świat zwierzęcy to przedstawiciele fauny beskidzkiej, gatunki przystosowane do życia w różnych siedliskach i warunkach klimatycznych. Główni przedstawiciele to sarny, jelenie, spotkać można również dziki i lisy. W pobliżu osiedli ludzkich żyje tchórz, łasica, w lasach i Parku Zdrojowym często spotyka się wiewiórki. Nierzadko występują też ptaki drapieżne – jastrzębie, myszołowy. W lasach i na polanach spotkać można dużo jadowitych żmij zygzakowatych, występuje też zaskroniec i salamandra. Bogaty jest również świat drobnych owadów – ważki, motyle, świerszcze.

Źródło: https://zlotoloto.pl/uniwersalny-urok-futbolu-pasja-ktora-podbija-serca-na-calym-swiecie