Co się dzieje w Madrycie, czyli oferta rozrywkowa miasta

0
623
Rate this post

Madryt zachwyca gamą zabytków, placów i skwerów. To fantastyczne miasto ma jednak dużo więcej do zaoferowania. Ze względu na szeroki wachlarz organizowanych imprez oraz widowisk, miasto to stanowi prawdziwą kopalnię pomysłów na spędzenie wolnego czasu.
Nie tylko zabytki…

Wypad do stolicy Hiszpanii może być świetnym wyborem ze względu na atmosferę miasta czy szereg wartych zobaczenia zabytków. Miasto jest tłumnie odwiedzanie przez turystów, szczególnie dlatego, że tanie loty do Madrytu są obecnie szeroko dostępne. Jeśli zwiedzisz już najważniejsze zabytki, place i skwery, spędzisz przyjemny czas w jednej z przytulnych kawiarni, to może być dopiero początek – oferta rozrywkowa Madrytu jest dużo bogatsza!
Dla każdego coś dobrego

Co roku w Madrycie organizowanych jest masa targów. W styczniu w mieście mają miejsce Międzynarodowe Targi Turystyczne FITUR, będące jedną z największych i najważniejszych imprez turystycznych na świecie. W roku 2012 targi odbędą się już 32 raz. Kolejnym punktem w kalendarzu imprez jest ARCOmadrid – Międzynarodowe Targi Sztuki, jedne z najważniejszych na świecie. Poza tym, można wybrać się na targi motoryzacyjne, fotografii, gier i inne. Dla fanów mody, Madryt oferuje Fashion Week – wielkie wydarzenie w świecie mody z najnowszymi kolekcjami hiszpańskich projektantów.
Trochę muzyki

Odbywające się w arenie widowiskowej Arena Palacio De Deportes koncerty przyciągają rzesze fanów muzyki. Na scenie występują wokaliści i zespoły o światowej sławie. W roku 2012 zaplanowano Festiwal Rockowy, w ramach którego możesz usłyszeć Red Hot Chilli Peppers, David’a Guetta czy Incubus. W Madrycie odbywa się też sporo koncertów muzyki poważnej.
Lokalne święta

Scena muzyczna stanowi zaledwie ułamek bogatej oferty kulturalnej miasta. W połowie maja mieszkańcy Madrytu obchodzą święto patrona swojego miasta – św. Izydora. Od tego dnia, w przeciągu miesiąca, codziennie możesz obejrzeć walki byków na Plaza de Toros de las Ventas. Arena mieści blisko 25 tysięcy widzów. Podczas odwiedzin miasta, corrida musi być obowiązkowym punktem w planie Twojej wycieczki.
Sportowy Madryt

Z pewnością charakterystyczną cechą Hiszpanii, a w szczególności Madrytu jest futbol. Miasto jest siedzibą piłkarskiego giganta – Realu Madryt, a jego rodzimym rywalem jest Atletico Madryt. W stolicy Hiszpanii znajdują się dwa 5-gwiazdkowe stadiony UEFA: Santiago Bernabéu (Real) oraz Vicente Calderon (Atletico). Wypad na mecz Primera División (ligi hiszpańskiej) lub Ligi Mistrzów jest nie lada gratką dla fana piłki nożnej. Na boisku możesz zobaczyć takie piłkarskie perełki, jak Raúl, Iker Casillas, Jose Reina czy Fernando Torres.
Nocne życie w Madrycie

Madryt oferuje masę imprez. Nocne życie jest bardzo urozmaicone, zabawa często trwa do rana. Możesz wybrać się na dyskotekę (discocetas), których w mieście jest naprawdę dużo. Jedną z największych i najpopularniejszych jest dyskoteka Boccacio. Ponadto, do wyboru są też bardziej kameralne bary, w których często istnieje możliwość posłuchania muzyki na żywo (bares de copas).