Miejsca, które musisz odwiedzić, będąc we Frankfurcie

0
654
Rate this post

Frankfurt nad Menem to miasto usytuowane w środkowych Niemczech, niemalże w samym sercu Starego Kontynentu, u stóp gór Taunus. Swój niepowtarzalny klimat zawdzięcza nietypowej mieszance historii i współczesności. Przekonaj się, jakie ciekawe miejsca możesz tam zobaczyć.
Dlaczego Frankfurt?

Jeśli chcesz pojechać do „europejskiego Nowego Jorku”, nie zwlekaj. Kliknij tutaj, aby zobaczyć, jak łatwo znaleźć wygodne połączenia do Frankfurtu. Co możesz zyskać? Przede wszystkim ciekawie spędzony czas na zwiedzaniu zabytków, podziwianiu nowoczesnej architektury i osiągnięć techniki, a także udziale w wydarzeniach kulturalnych i rozrywkowych na najwyższym poziomie. Sprawdź sam.
Dzielnica Römerberg

Zabytkowym centrum miasta jest słynna dzielnica Römerberg. Znajdujące się tam budynki pamiętają jeszcze czasy, kiedy to we Frankfurcie odbywały się ceremonie koronacyjne niemieckich cesarzy. Szczególną uwagę należy zwrócić na przepiękny frankfurcki ratusz, który od ponad sześciu wieków jest siedzibą burmistrza. Wspaniała neogotycka fasada oraz Sala Cesarska (Kaisersaal) są tym, co koniecznie musisz zobaczyć.
Ogród Palmowy

Zmęczonym zwiedzaniem, przyda się chwila wytchnienia. Idealnym miejscem na odpoczynek jest bez wątpienia Ogród Palmowy (Palmengarten). To przepiękny park pełen maleńkich sadzawek i wielobarwnych kwiatów, jedno z ulubionych miejsc spacerów frankfurtczyków. Odwiedź znajdującą się tam palmiarnię i pawilon tropikalny. Dzięki nim na moment przeniesiesz się do tropikalnej dżungli i zobaczysz, jak wygląda podzwrotnikowa szata roślinna.
Powiew nowoczesności

Symbolem miasta stał się kompleks drapaczy chmur, który jest największym skupiskiem takich budowli w Europie. Aż dziesięć z nich przekracza wysokość 150 metrów. Nosi on specyficzną, budzącą skojarzenia z Nowym Jorkiem, nazwę – Mainhattan. Uwagę turystów przykuwają szczególnie: gmach banku Deutsche Bank oraz słynny wieżowiec Messeturm (Wieża Targowa). Pierwszy z nich posiada dwie wieże, które oznaczają dwie strony „Winien i Ma”. Drugi, usytuowany w biznesowym centrum miasta, stanowi doskonały przykład postmodernistycznej architektury.
Museumsufer

Jednym z miejsc najczęściej odwiedzanych przez turystów jest nadrzeczna dzielnica muzeów – Museumsufer. To centrum kultury i sztuki, które obejmuje trzynaście palcówek muzealnych. Niezwykle atrakcyjne są: Muzeum Rzemiosła Artystycznego (Museum für Kunsthandwerk), Muzeum Filmu (Filmmuseum) i Muzeum Etnograficzne (Museum für Völkerkunde). W ostatni weekend sierpnia odbywa się tam Festyn Nabrzeża Muzeów – Museumsuferfest.