Ostatnie wypadki

0
439
Rate this post

Ostatnio media wciąż donoszą nam o wypadkach w Tatrach. Nie ma w zasadzie dnia, żeby ktoś nie spadł czy nie ześlizgnął się. Wygląda na to, że turystyka wysokogórska zbiera okrutne żniwo. Ale warto byłoby się zastanowić, dlaczego tak się dzieje.

Wiadomo, że warunki do wędrówek wysokogórskich nie są najlepsze. Dlaczego zatem tylu ludzi jest przekonanych, że wiedzą lepiej i wychodzą w niebezpieczne partie gór? Przecież nikt sobie nie wymyśla tego, że na szlakach jest ślisko, a już zwłaszcza w tych najwyższych partiach gór. Turystyka w końcu nie polega chyba na tym, żeby udowadniać coś komuś i sobie. Co robiła matka z małymi dziećmi na trudnej nawet latem trasie? Naprawdę, chyba niektórzy niekoniecznie są obdarzeni rozumem. Albo zanika im instynkt samozachowawczy.
Turystyka, zwłaszcza ta wysokogórska, to naprawdę piękny i ekscytujący sport. Niemniej nie można go uprawiać za wszelką cenę. Uważam, że w takich chwilach należałoby wprowadzić całkowity zakaz poruszania się po szlakach wysokogórskich.