Słoneczny Cypr

0
1031
4/5 - (1 vote)

Słoneczny Cypr

Z najnowszych badań wynika, że Republika Cypryjska jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc podczas zagranicznych wojaży Polaków. Wszyscy, którzy chcą spędzić urlop na tej niesamowitej wyspie powinni pamiętać, że podzielono ją na dwie części: grecką i turecką, co z kolei oznacza de facto powstanie dwóch odrębnych państw.

Odpoczynkowi w tym regionie Azji sprzyja klimat podzwrotnikowy śródziemnomorski. Sprawia on, że zimy są tutaj wyjątkowo łagodne, natomiast lata bardzo ciepłe. Średnie temperatury miesięczne oscylują w okolicach 26 – 28 st. C, natomiast dzienne przekraczają nawet 40 – 45 st. C.

Jak już wspomnieliśmy, Cypr jest popularnym miejscem wypoczynkowym nie tylko wśród Polaków, ale i Europejczyków. Furorę robią piaszczyste plaże oraz wspaniałe kąpieliska morskie, spośród których na szczególną uwagę zasługuje Larnaca i Famagusta. Oprócz tego turyści mogą podziwiać wiele zabytków, z których część została wpisana na Listę Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Znajdują się na niej m.in. wykopaliska archeologiczne Choirokhoitia z epoki neolitu. Poza tym warto zobaczyć średniowieczne zamki krzyżowców, różnorodne zabytki z okresu panowania tureckiego oraz starożytne ruiny Salaminy.

Należy też pamiętać o tym, że na Cyprze rodziła się również starożytna kultura grecka, co ma przełożenie m.in. na literaturę i dawne wierzenia. Niektórzy Grecy wierzą bowiem, że w okolicach Pafos narodziła się Afrodyta – bogini miłości i piękna…

Źródło: https://www.mmorpg.net.pl/gry-stretegiczne/galaxy-online-ii/