Kraków

0
879
5/5 - (1 vote)

4. Można zwiedzić także znaną z oscarowego filmu fabrykę Oskara Schindlera, która posłużyła jej właścicielowi do uratowania podczas drugiej wojny światowej około 1100 Żydów; ekspozycja multimedialna przenosi do tamtych czasów i krakowskiego getta.
5. Koniecznie trzeba odwiedzić kościół O.O. Franciszkanów i obejrzeć arcydzieło witrażowe Stanisława Wyspiańskiego ?Stań się?, przedstawiające Boga Ojca stwarzającego Świat i błogosławiąc swojemu stworzeniu.
6. W Krakowie, na wawelskim wzgórzu jest takie miejsce, gdzie przybywają fani sztuki ezoterycznej z całego świata: jest to jak wieść niesie jeden z siedmiu czakramów Ziemi, czyli magiczne miejsce o niezwykłej mocy dającej zdrowie, spokój ducha i siłę.
7. W dawnej stolicy Polski można przenieść się na Daleki Wschód i zapoznać się z historią, kulturą i tradycjami Japonii w fascynującej placówce Manggha. Organizuje się tu wystawy japońskiej sztuki, wykłady, pokazy, koncerty i kursy (tradycyjnego parzenia herbaty, języka japońskiego czy układania ikebany).
8. W dzielnicy Kazimierz w czasie letnich miesięcy odbywa się tu Festiwal Kultury Żydowskiej, na którym można przybliżyć sobie tę niezwykłą kulturę.

Źródło: https://balticayachts.pl/plywanie-w-pletwach-jak-zaczac-i-jakie-daje-efekty/