Turystyka ekstremalna

0
1235
5/5 - (1 vote)

Turystyka ekstremalna to forma turystyki dostępna jedynie dla nielicznych. Wymaga ona bowiem dużej odwagi, wiedzy i odpowiedniego przygotowania – przede wszystkim fizycznego.

Do form turystyki ekstremalnej możemy zaliczyć między innymi takie dyscypliny jak canyoning, rafting czy paralotniarstwo. Chcąc uprawiać je latem, już zimą powinniśmy zacząć przygotowania. Dobry trening to podstawa, w przeciwnym razie narazimy nasze życie i zdrowie na niebezpieczeństwo. Nie zapominajmy, że dyscypliny te, chociaż mogą nas kusić ze względu na fakt, że dostarczają przeżyć i mocnych wrażeń, wymagają ponadprzeciętnej sprawności fizycznej.
Do turystyki ekstremalnej możemy zaliczyć wiele form aktywności, o zróżnicowanym stopniu trudności: skoki na bungee, nurkowanie, surfing, spływy wąskimi rzekami górskimi na kajakach, tratwach, desce, zwiedzanie jaskiń i kanionów. Chyba najbezpieczniejszy że wszystkich sportów ekstremalnych jest zorbing (ześlizgiwanie się w dmuchanej kuli ze zbocza) może to być dobry pomysł na rozpoczęcie przygody z turystyką ekstremalną.

Źródło: https://www.pro-expert.com.pl/wykorzystanie-balustrad-szklanych-w-przestrzeniach-komercyjnych-i-biurowych