Saneczkarstwo

0
573
3/5 - (1 vote)

Szybkość, dynamika i precyzja. Prędkości osiągane w saneczkarstwie, można spokojnie porównać do poruszania się po mieście samochodem osobowym. Jest to niezwykle niebezpieczny sport, w którym każdy błąd może być na miarę dożywotniego kalectwa czy nawet życia. W saneczkarstwie zdarzyło się już w przeszłości wiele niebezpiecznych i mrożących krew w żyłach wypadków, dlatego najważniejszą cechą każdego saneczkarza jest brak strachu przed tym co być może może się stać na torze.
Tory saneczkowe to niezwykła konstrukcja, której projektowaniem zajmują się tylko najlepsi inżynierowie i projektanci. Utrzymanie się w nich to nie lada sztuka. W saneczkarstwie wymiernikiem sukcesu jest najkrótszy czas przejazdu przez tor. Największe prędkości i najlepsze czasy uzyskuje się poprzez utrzymanie się w środku toru, nie obijanie się o bandy i najlepsza aerodynamika, czyli stałe położenie ciała i strój. Saneczki z pasażerem na pokładzie osiągają zawrotne prędkości co bardzo utrudnia zadanie.
W Polsce nie ma toru saneczkowego z prawdziwego zdarzenia, ten brak bardzo uniemożliwia osiąganie wielkich sukcesów przez naszych sportowców.

Źródło: https://bodbam.pl/olejki-eteryczne-w-walce-z-cellulitem-i-obrzekami