Beskid Niski

0
700
Rate this post

Kto, po codziennym zabieganym życiu pragnie odmiany a mianowicie spokoju, dziewiczej przyrody, i odrobiny izolacji od ludzi powinien wybrać się właśnie tutaj. Porośnięte lasami górskie grzbiety, malownicze dolinki spowite mgłami, lecznicze źródła i rozrzucone gdzie niegdzie stare drewniane cerkwie i chaty tworzą niepowtarzalny urok i klimat. Beskid Niski położony na wschód od Krynicy Górskiej jest chyba najbardziej dzikim zakątkiem Karpat. Jest prawdziwą ostoją dla dzikiej zwierzyny: miłośnicy fauny we własnym środowisku przyjeżdżają tu z lornetkami, aby obserwować rysie, niedźwiedzie, jelenie i rzadko spotykane gdzie indziej ptaki: orły, czarne bociany?
Wędrując po tych okolicach, co rusz spotyka się strumień z krystalicznie czystą wodą, co jakiś czas dziką polankę pełną słodkich dzikich poziomek, a w późniejszym czasie w lasach mnóstwo grzybów.
W niewielkich wioseczkach można spotkać prawdziwe perełki takie jak zabytkowe drewniane cerkwie, łemkowskie chaty kryte strzechą, a przy drogach stoją stare urokliwe kapliczki?