Pałace

0
559
Rate this post

W Wielkopolsce jest ponad sto pałaców, które intrygują swoją historią, wprawiają w zachwyt swoim wyglądem i są godne, aby każdy je obejrzał?
Pałac w Śmiełowie zbudowany został w osiemnastym wieku. Nadano mu kształt podkowy z wewnętrznym dziedzińcem, a wokół pałacu istnieje 14 hektarowy angielski park, w którym można znaleźć maleńki ogródek, który zorganizowano jota w jotę jak ten Zosi z ? Pana Tadeusza? na pamiątkę pobytu tutaj Adama Mickiewicza. Jest tu zresztą więcej pamiątek po naszym wieszczu: w stylowych wnętrzach pałacu można znaleźć pośmiertną maskę poety a także pamiętnik z jego wpisem.
Następnym pałacem godnym odwiedzenia na Ziemi Wielkopolskiej jest pałac w Gołuchowie, który został zaprojektowany na wzór francuskich zamków, z których słynie Loara. Właściciele tych posiadłości ? ród Leszczyńskich żyli tutaj iście po królewsku pośród bezcennych dzieł sztuki, wspaniałych mebli, kominków, z których każdy to skończone arcydzieło. Wokół pałacu rozciąga się największy w Wielkopolsce wspaniały park?