Styl grunge

0
589
5/5 - (1 vote)

Styl grunge w ubiorze wykreował zespół Nirvana. To po prostu klasyka gatunku. Niestety, moda na ten styl coraz bardziej przemija, dlatego warto się nim zainteresować. Jakie są więc zasady tego rodzaju ubioru?

W stylu grunge najważniejszy jest jeden motyw – krata. To ona przewija się praktycznie we wszystkich ubraniach. Najczęściej pojawia się jednak na koszulach. Powinny być one luźne i niewyprasowane. Oprócz tego klasyką stylu grunge są zwykłe dżinsy. Nie mogą to być jednak dopasowane, ładne rurki. Zamiast tego wybieramy dżinsy przetarte, z dziurami i w za dużym rozmiarze. Później do stylizacji dobieramy obuwie. Najlepiej sprawdzą się trampki, które zwykle nosił wokalista zespołu Nirvana. Dodatki w tym stylu nie grają zbyt dużej roli.

Styl grunge zwykle wykorzystują bardzo młode osoby w okresie buntu. To one chcą nosić to, na co mają ochotę i nie przywiązują zbyt dużej wagi do swojej prezencji. W stylu grunge najważniejszy jest bowiem luz. To on powinien się przejawiać w każdej takiej stylizacji.

Źródło: https://eduplanner.pl/studia-bezpieczenstwo-wewnetrzne-dla-kogo/