W jakich sytuacjach przydaje się znajomość języka angielskiego?

0
287
Rate this post

W codziennym życiu jest wiele sytuacji, w których znajomość języka angielskiego jest konieczna, a przynajmniej przydatna. Zaczynając od prostych konwersacji na wakacjach, a kończąc na możliwości zdobycia lepszego stanowiska pracy. Jeśli więc nadal zastanawiasz się, czy nauka angielskiego da Ci jakiekolwiek profity w życiu prywatnym i zawodowym, czytaj dalej…

Znajomość języka angielskiego na wakacjach i w towarzystwie

Zacznijmy od kwestii dość przyziemnych, a więc zagranicznych wakacji czy międzynarodowych znajomości. Jeśli jesteś fanem dalekich wycieczek lub dopiero planujesz wybrać się poza granice kraju – wiedz, że znajomość angielskiego jest w takich sytuacjach wręcz konieczna. Nie tylko usprawnia kwestie związane z odprawą, zakwaterowaniem, zamawianiem jedzenia w restauracjach itd., przyczynia się również do zapewnienia sobie i rodzinie większego poczucia bezpieczeństwa.

Urlop sam w sobie powinien być oczywiście przyjemny, stanowić fantastycznie spędzony czas. Bywa jednak, że na miejscu spotykają nas różne, dość niemiłe niespodzianki. Przykładem nich będzie konieczna wizyta u lekarza lub zgubienie się w innym mieście. Wówczas znajomość języka angielskiego, który używany jest przecież na całym świecie, umożliwia szybką reakcję. Jesteśmy pewniejsi siebie, mniej zestresowani przykrym incydentem, bo na terenie obcego kraju potrafimy się porozumieć i poprosić o pomoc.

Język angielski przydatny jest także w kontekście nawiązywania nowych znajomości z obcokrajowcami, na przykład przez Internet. Już sama znajomość present simple present continuous czy posługiwanie się podstawową bazą słów wystarcza do tego, by nawiązać relację. Wiele jest przecież historii, gdy z pozoru niewinna znajomość między dwójką osób z różnych krajów, przerodziła się w poważne uczucie czy przyjaźń.

Znajomość języka angielskiego na studiach i w pracy

Na większości uczelni zagranicznych konieczne jest posiadanie certyfikatu poświadczającego znajomość języka angielskiego. A jak wiadomo, ukończenie tego typu studiów to przepustka do międzynarodowej kariery. W kontekście polskich uczelni znajomość angielskiego jest nie mniej istotna. W trakcie rekrutacji na studia bardzo często pomocne, a wręcz decydujące okazują się bowiem wszystkie, dodatkowe punkty kwalifikacyjne. Przy czym język angielski właśnie takowe zapewnia.

Idąc dalej, nie sposób nie podkreślić faktu, że współcześnie język angielski okazuje się przydatny w prawie wszystkich, znanych zawodach. Bywa, że jest warunkiem koniecznym dla zatrudnienia. Obsługa hotelowa, obsługa klientów międzynarodowych, branża logistyczna, branża gastronomiczna – we wszystkich, wymienionych umiejętność rozmowy w języku angielskim jest wręcz niezbędna. Zwiększa szanse na zatrudnienie, umożliwia rozwój, zapewnia również awans.

Zacznij od present simple present continuous i pozostałych, podstawowych zasad

Jeśli samodzielna nauka języka angielskiego wydaje Ci się zbyt trudna, skorzystaj z szerokiej oferty proponowanych dziś kursów. Szkolenia odbywają się w trybie stacjonarnym i online. Na korzyść tych drugich przemawia jednak kilka czynników, a mianowicie:

  • Możliwość nauki z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie.
  • Możliwość precyzyjnego dostosowania poziomu nauki do faktycznych umiejętności kursanta.
  • Możliwość wyboru sposobu nauki, grupy lub zajęć indywidualnych.

Nie rzucaj się na głęboką wodę, precyzyjnie dostosuj poziom znajomości języka do kursu, który wybierasz. Jeśli posiadając podstawową wiedzę, zdecydujesz się na szkolenie dla osób zaawansowanych – tylko się zniechęcisz, bo nie będziesz w stanie nadążyć za kolejnymi etapami nauki. Kiedy zaś wybierzesz grupę podstawową, podczas gdy sam masz już pewne pojęcie o języku angielskim, rozróżniasz present simple present continuous itp., będziesz odnotowywał regres swoich umiejętności, zamiast przewidywany progres.

Zakładając jednak, że swoją przygodę z językiem angielskim dopiero zaczynasz, ciekawym wyborem będą kursy nastawione na trening mówienia, na przykład: https://www.instagram.com/szybkanaukapro/. Jeśli szczególnie zależy Ci na czasie, to wiedz, że na takich lekcjach, edukacja nastawiona jest na szybkie efekty.

Artykuł sponsorowany