Googiel “rozdaje” darmowy content

0
1251
Rate this post

Wszyscy chyba mamy problemy z tworzeniem contentu na strony zapleczowe. Zawsze powtarzam, że gdyby doba miała tak ze 36 godzin, to tworzyłbym tylko i wyłącznie dobre oraz “wartościowe” zaplecze. A tak… muszę niekiedy stworzyć jakiś spamik 😉 . Dobra, dość marnych prób usprawiedliwień, postaram się pokazać metodę stosunkowo nietrudnego pozyskania contentu na śmietniki.

UWAGA! Dalsza część artykułu (napisana oczywiście wyłącznie w celach edukacyjnych) dotyczy rzeczy moralnie podejrzanych. Stanowczo nie popieram takich działań.

Googiel udostępnia podwyszukiwarkę przeznaczoną wyłącznie do kodów źródłowych o nazwie Google Code Search. Wśród opcji widnieje zawężanie zwracanych wyników wyszukiwania do konkretnego języka. Jednym z dozwolonych “języków” są zrzuty baz SQL-a, co uzyskuje się wpisując “lang:sql” w pole wyszukiwania obok frazy.

Prawdopodobnie w tym momencie powinieneś już domyśleć się, o czym napiszę dalej…
Tak, zgadza się, boty googiela niekiedy znajdują perełki w postaci ładnych zrzutów baz danych, kwestia tylko (jak zwykle chyba w Sieci) dotarcia do tego, co potrzebujemy…

Załóżmy, że nie posiadasz Addera, a chcesz mieć jakąś listę katalogów, czy to do prywatnych działań, czy to jako konkurencję spisu katalogów Mar-a. Wpisz więc: lang:sql adder qlweb.

Zamarzyła Ci się prosta stronka z tekstami piosenek, tak? “lang:sql lyrics INSERT” i na 10 podstronach z pewnością znajdziesz coś wartego uwagi.

Jesteś osobą religijną i chcesz koniecznie mieć swoją własną stronę z Biblią. Pomyślmy… “lang:sql bible INSERT“.

QlWeb od podstaw? “lang:sql qlweb“.

Masz ochotę na WordPressa, ale męczy Cię żmudne pisanie postów? “lang:sql wp posts INSERT“.

A może forum…? Ale takie, żeby startować z co najmniej kilkoma napisanymi postami. “lang:sql phpbb posts INSERT“.

Powyższe przykłady są raczej “ogólne”, ponadto niekoniecznie dają to, co się szukało. Znalezienie prawdziwej “perełki” jest dość trudne, ale myślę, że wskazałem tym krótkim postem pewien kierunek. Osobną jeszcze sprawą jest, jak wykorzystać te zrzuty – niestety do tych niestandardowych potrzeba napisać samodzielnie skrypt (lub umiejętnie użyć Google Code Search z “lang:php”).

Jeszcze dwie rzeczy:
Warto dodać słowo “INSERT” do szukanego ciągu – wówczas googiel zwróci zrzuty zawierające jakieś rekordy, a nie tylko te z samą strukturą bazy.
Jeśli znalazłeś coś interesującego, proszę podziel się, wpisując to w komentarzach.