Ciekawe i mało znane plaże Toskanii

0
890
Rate this post

Ciekawe i mało znane plaże Toskanii

Każdy znawca i wielbiciel plaż zna te najsłynniejsze włoskie Sorrento, Positano czy Amalii. A przecież tak wiele innych miejsc we Włoszech posiada naprawdę piękne i ciche miejsca tuż nad samym morzem.

Przykładowo Toskania słynie wśród turystów z pięknych gór oraz przepełnionych ciekawą architekturą i sztuką miast. Nic dziwnego, że podróżni chętnie spędzają tam swoje wolne chwile. Rzadko kto odwiedza ciche plaże we Viareggio. Ich magia przyciąga tu ludzi, którzy poza ciszą szukają izolacji, piękna i spokoju. Mało magnetyczne i nieznane odpychają od siebie nowobogackich przybyszów, tych najbardziej krzykliwych. Z toskańskich plaż mamy okazję popłynąć łodzią do najpiękniejszych wysp archipelagu. To stąd na Elbę wypłynęła kiedyś łódź z Napoleonem.

Wybrzeża Toskanii są dla przybyszów niezwykłe i potrafią zachwycić. Piękne krajobrazy i malownicza okolica nadaje temu miejscu wyjątkowości. Niezwykłym widokiem przyciąga Monte Argentario. Jako półwysep malowniczo wcinający się w morze, przyciąga turystów kochających spokój i lazurowy błękit wody. Niewiele tu miejsc do plażowania, ale na przesmykach znajdzie się zawsze jakaś wydma, która pomieści kilka osób.

To, czego Toskanii pozazdrościć można to wspaniała kuchnia. Na wybrzeżu znajduje się cała gama ciekawych restauracji, w których menu najczęściej znaleźć można smaczne przekąski rybne. Plaże Forte dei Marmi są niemal identyczne jak wspomnianego Viareggio, choć o wiele bardziej luksusowe. Wzdłuż plaż z rana spotkać można wielu spacerowiczów czy wędkarzy, a poranne wschody słońca nie mają sobie równych. Z brzegów Toskanii roztaczają się najpiękniejsze widoki na otaczające je malownicze szczyty Alp.

Ta niezwykła różnorodność krajobrazu jest największym urokiem tych mało znanych włoskich plaż.