Noclegi Kościelisko

0
692
Rate this post

Noclegi Kościelisko

Kościelisko to wspaniałe miejsce do wypoczynku. Leżące u podnóża Tatr zachęcia do pieszych wędrówek.Co więcej można poczuć tu górski halny wiatr, napatrzeć się dowoli na Giewont, który wspaniale komponuje się pośród szczytów Tatr. Wioska ta łączy bowiem Tatry i związaną z nimi turystykę i rekreację oraz żywotną wciąż góralska kulturę, która przejawia się niemal we wszystkich dziedzinach życia. W wielu Kościeliskich domach tworzy się piękne góralskie stroje: gorsety, spódnice i koszule, lub drewniane ryzowane kredensy i kuchenne zydle (krzesła). Tutaj mieszkają także lutnicy i twórcy szklanych obrazków, którzy niewątpliwie czerpią natchnienie z codziennego życia i pobliskich tatrzańskich impresji.
Wiele punktów gastronomicznych znajduje się zarówno w samym centrum Kościeliska oraz w miejscach wylotu tatrzańskich dolin np. Doliny Kościeliskiej. Restauracje te serwują przede wszystkim regionalną kuchnię góralską, lecz nie stronią również od popularnych zestawów obiadowych czy pizzy.
Kuligi można zorganizować poprzez samych gospodarzy kwater prywatnych lub ośrodków wypoczynkowych. Zaś pojedyncze przejażdżki oferują również gazdowie, którzy oczekują na chętnych u wylotu dolin Kościeliskiej i Chochołowskiej.

Sprawdź gdzie najtaniej – noclegi Kościelisko – apartamenty, hotele, pensjonaty, kempingi.

Na nartach w Kościeliskach można szusować dowoli, wystarczy tyko wybrać odpowiednie do swoich możliwości miejsce. Kościelisko to istny raj dla amatorów narciarstwa biegowego, gdyż właśnie tutaj znajduje się polskie centrum biatlonowe.
W okolicy Kościelisk znajdują się poza Tatrami równie ciekawe miejscowości: niepozbawione licznych atrakcji Zakopane, związany z leśną gospodarką tatrzańską Witów oraz wieś Chochołów gdzie znajduje się Muzeum Powstania Chochołowskiego – niepodległościowego zrywu górali podhalańskich przeciw władzy austriackiej w 1846 r. oraz wspaniałe góralskie drewniane domy, tworzące zwartą zabudowę wsi. Za grzbietem Gubałówki, w znacznie mniej hałaśliwej okolicy znajdują się niepozorne osady: Dzianisz, wcięte w głęboką dolinę Nowe Bystre i najwyżej położony w kraju Ząb. Każda z tych wiosek ma swoją niepowtarzalną atmosferę i nieco inny tryb życia niż pobliskie Zakopane.