Loty do Hongkongu

0
558
Rate this post

Loty do Chin – tanio!

Chiny w przeciągu ostatnich dekad wykonały wielki skok cywilizacyjny. Dzięki pracy praktycznie jednego pokolenia ewoluowały od biednego, mało znaczącego na świecie państwa do najszybciej rozwijającego się ekonomicznie mocarstwa, zajmującego czołową pozycję tuż zaraz za Stanami Zjednoczonymi. Sprawiło to, że państwo te uległo wielkiej popularyzacji wśród turystów, pragnących na własne oczy ujrzeć tą wielką transformację. Inni po prostu chcą poznać kulturę chińską, która jest jedną z najstarszych. Umożliwia to również polityka chińskiego rządu, który coraz bardziej otwiera się na zagranicę i wpuszcza w swoje granice rzesze cudzoziemców.
Największą grupę turystów stanowią przede wszystkim Europejczycy i Amerykanie, zafascynowani Chinami. Jednak wystarczy spojrzeć na mapę by uświadomić sobie jak daleko jest z państwa europejskich oraz USA do Azji Południowo-Wschodniej. Sprawia to, że podróż do tamtych miejsc jest niesamowicie kosztowna.
Jednak w ostatnich latach pojawiło się światełko w tunelu. Jest to mianowicie sieć tanich linii lotniczych, które rozwijają się w bardzo prężny sposób, świadcząc swoje usługi w coraz to nowych miastach na całym świecie. Tanie loty lotnicze całkowicie zrewolucjonizowały sposób podróżowania po całym świecie. Stało się to bardziej przystępne dla osób mniej zamożnych, które do tej pory mogło pomarzyć, np. o wycieczce do Chin.
Jeśli chodzi o chińskie miasta najmądrzejszym wyborem celu jest Hongkong, ponieważ pozwala on najbardziej zanurzyć się w to państwa i poznać je z wielu stron. Loty do Hongkongu są również najtańsze.