Warszawy Atrakcje turystyczne

0
649
Rate this post

Jest bardzo dużo powodów, dla których warto odwiedzić stolicę naszego kraju, Warszawę. Możemy ją zwiedzać tropem najpopularniejszych lokali gastronomicznych, czy miejsc, w których bywała śmietanka towarzyska tego miasta w latach 1970-80. Zastanówmy się jednak, jakie są najciekawsze atrakcje turystyczne Warszawy.

Pałac Kultury i Nauki to miejsce, gdzie nie tylko możemy sprawdzić naszą sprawność fizyczną, wdrapując się na sam szczyt (ma 46 kondygnacji!), ale i podziwiać krajobraz z tarasu widokowego. W tym najwyższym budynku w Polsce możemy skorzystać z bogatej oferty sztuki i kultury, ale mamy tu także działające kino, teatr, muzeum oraz m.in restaurację i kawiarnię.

Jednym z najpiękniejszych parków w Polsce są Łazienki Królewskie, w których podczas spaceru spotykamy co chwila wiewiórki, czekające na smakołyki, ale i bażanty oraz wiele innych zwierząt.

Wygospodarujmy też czas, by zwiedzić tak sztandarowe miejsca, jak Zamek Królewski, Muzeum Historii żydów Polskich oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.

Jeśli zostanie nam jeszcze kilka godzin zwiedzania, zajrzyjmy koniecznie do Centrum Nauki Kopernik. To nie tylko miejsce, gdzie nasze pociechy znajdą zabawy i ciekawostki. Dla dorosłych to również świetna zabawa!

Warszawa kryje w sobie wiele atrakcji, z pewnością warto pojechać do niej kilka razy, by zwiedzić ją dokładnie.