Co można zobaczyć w Rzymie?

0
560
Rate this post

Rzym jest niezwykłym i pięknym miastem sięgającym swoją historią aż do starożytności. Niegdyś był stolicą stolicą Wielkiego Imperium Rzymskiego panującego nad niemal całą ówczesną Europą. Ślady tej historii możemy podziwiać w tym Wiecznym mieście do dzisiaj.
Ogromne wrażenie na wszystkich odwiedzających Rzym turystach robią starożytne zabytki takie jak Koloseum, gdzie niegdyś odbywały się krwawe i brutalne walki gladiatorów toczące się na śmierć i życie. Kolejnym najbardziej znanym antycznym zabytkiem, o którym nie sposób nie wspomnieć jest Panteon. Robi on niesamowite wrażenie na wszystkich zwiedzających.
W Rzymie znajduje się również Watykan będący stolicą światowego Kościoła Chrześcijańskiego i siedzibą papieża. Dla wielu Polaków zwiedzenie Watykanu i audiencja u Papieża Franciszka to punkt nadrzędny podczas wycieczek do Rzymu. Dla wielu polskich turystów zobaczenie Watykanu jest tak ważne nie tylko ze względów, podróżniczych, ale też poprzez sentyment do Papieża Polaka Jana Pawła II, który w naszym kraju jest uznawany za jedną z najważniejszych postaci w historii.
Dzięki podróży do Rzymu Polacy, mogą zobaczyć te same miejsca, po których codziennie spacerował Karol Wojtyła, pomodlić się do niego i nawiązać z nim swego rodzaju mistyczną więź.