Turystyka rowerowa

0
500
Rate this post

Wycieczki rowerowe to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu, najczęściej jednak tego typu wycieczki to przejażdżki, w promieniu kilku, kilkunastu kilometrów od domu. Każdy, kto ceni takie wycieczki, powinien rozważyć profesjonalną turystykę rowerową, czyli wyjazdy na znacznie większe odległości.

Przeciętny rowerzysta, który wcześniej trenował, z powodzeniem jest w stanie, przejechać rowerem w ciągu dnia ponad 100 kilometrów, a przy silniejszym samozaparciu, prawie dwieście. Poświęcając na jazdę kilka, kilkanaście dni, można dotrzeć w odległe miejsca Polski, a także za granicę. Oczywiście trzeba uwzględniać miejsca na nocleg, nic nie stoi na przeszkodzie jednak by zamiast hoteli, po prostu wybrać namiot i noclegi w dowolnym miejscu trasy.

Turystyka rowerowa może być nie tylko pomysłem na wakacje, ale pasją, która nie skończy się w ciągu roku a będzie trwać przez lata. Warto spróbować swoich sił na rowerze, początkowo wybierając się na coraz dłuższe wycieczki, później zaś wybrać się na długa i ciekawą wyprawę. Szansa, że będzie udana, jest bardzo wysoka.