Obozy letnie dla dzieci

0
774
Rate this post

Jestem matką dwóch córek. Asia ma lat 8, natomiast Kasia 10. Okres wakacyjny tuż, tuż a ja nie wiem gdzie moje dziewczyny pojadą na letnie obozy. Zawsze jeździły ze mną i z mężem na wczasy, ale bardzo chciałabym, żeby już w tym roku pojechały same. Myślę, że ich wiek jest już do tego odpowiedni.
Wczoraj przypadkiem po kilku latach spotkałam moją dawną znajomą. Gdy zaczęłyśmy rozmowę o dzieciach pytanie nasunęło się samo! Oczywiście spytałam gdzie wysyła swojego syna na wakacje. Odpowiedziała, że jej syn w tym roku po raz pierwszy jedzie na obóz letni . Podobno obozy poleciła jej nauczycielka syna. Według niej obozy uczą wielu nowych rzeczy, przede wszystkim podejmowania decyzji i samodzielności.
Po przyjściu do domu usiadłam z dziewczynkami i zaczęłam z nimi rozmawiać biorąc na tapetę oczywiście obozy. Co myślą wyjeździe na obóz, o wakacjach pod namiotem? Czy według nich obozy to dobry sposób na wypoczynek? W końcu – czy chciałyby na obóz pojechać ? Asia i Kasia były zachwycone. Według nich obóz letni to wspaniały pomysł i same się dziwią, że to one nie wpadły na taki sposób spędzenia wakacji. Teraz codziennie liczą ile dni pozostało do wyjazdu. Już nie mogą doczekać się kiedy w końcu pojadą na swój upragniony obóz, na swoje pierwsze dwa tygodnie spędzone poza domem.