Jak znaleźć tanie noclegi w górach?

1
750
Rate this post

Znalezienie taniego miejsca noclegowego w górach, zwłaszcza w środku sezonu turystycznego wcale nie jest zadaniem prostym i trzeba się trochę naszukać, aby się to udało.
Jednym ze sposobów na znalezienie tanich noclegów w górach jest zatrzymanie się w schronisku młodzieżowym. Wprawdzie w obiektach tego typu nie możemy oczekiwać zbyt komfortowych warunków, ale cena z pewnością jest zachęcająca, tym bardziej, że jadąc w góry nie zamierzamy przecież długo przebywać w schronisku.
Innym sposobem jest zabranie własnego namiotu i przenocowanie na jednym z wielu pól biwakowych dostępnych w górach. Jest to doskonałe rozwiązanie nie tylko ze względu na ekonomię. Takie noce w górach spędzone przy ognisku wśród grupy znajomych są naprawdę wspaniałym przeżyciem i ciekawą przygodą. Niestety wiąże się z tym, że będziemy musieli dźwigać namiot na naszych plecach podczas wszystkich wędrówek, co na dłuższą metę może być dosyć męczące.
Żeby dobrze zaplanować sobie wyjazd w góry należy odpowiednio wcześniej przejrzeć w Internecie oferty wszystkich przedsiębiorców oferujących noclegi w górach. Możemy dzięki temu doskonale zorientować się jakie są ceny i ile musimy zapłacić za taki nocleg. Dobrze jest też popytać znajomych i przejrzeć fora o tematyce turystycznej.

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.