Osoby lubiące aktywnie wypoczywać bardzo często wybierają się na urlop w góry. Dzięki temu mogą połączyć wysiłek fizyczny z pięknymi widokami. Po powrocie do domu opowiadają o swoich przeżyciach, pokazują zdjęcia i zarażają swoich znajomych chęcią wyjazdu. Nic dziwnego, że turystyka na południu kraju tak szybko się rozwija, a górskie wycieczki są organizowane dla osób w każdym wieku. Jedyny problem polega na tym, że niektórzy ludzie nie wiedzą, jak się przygotować do takiego wyjazdu. A potem wychodzą na szlak w klapkach… I nawet uda im się wejść na szczyt. Dlaczego?
To proste. Jeżeli turystyka ma się rozwijać, to oferta musi być skierowana do jak największej liczby osób. A to oznacza, że trzeba stworzyć wystarczająco dużo udogodnień i ułatwień na trasach, żeby program wycieczki zachęcił rodziny z małymi dziećmi czy osoby starsze.
W ten sposób w Polsce zaczyna brakować gór z prawdziwego zdarzenia. Takich, na które nie da się wjechać wyciągiem ani wejść asfaltową „pieszą autostradą”. Wielka szkoda, ponieważ można odnieść wrażenie, że nie ma już gór, do których należy czuć respekt.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.