5 powodów, dla których musisz odwiedzić Rzym

0
1361
Rate this post

5 powodów, dla których musisz odwiedzić Rzym

Miasto Siedmiu Wzgórz przez wielu uważane jest za magiczne. Niemalże od razu po przyjeździe wyczuwalna jest jego niepowtarzalna aura. Cuda współczesnej architektury i wielowiekowe zabytki, tworzą jedyny w swoim rodzaju krajobraz. Przekonaj się, dlaczego właśnie to miasto musisz odwiedzić.
Dlaczego Rzym?

Stolica Włoch oferuje turystom morze atrakcji. Wykorzystaj tanie loty do Rzymu i odkryj to, co w nim najpiękniejsze. Zyskasz ciekawy bagaż doświadczeń, niesamowite przeżycia, a także moc wspaniałych doznań i emocji. Jeśli zdecydujesz się na przyjazd, z pewnością nie będziesz nudził. Zobacz, co Rzym ma Ci do zaproponowania.
Zatybrze

Jedną z najbardziej urokliwych dzielnic stolicy Włoch jest bez wątpienia Zatybrze. Z dawnego obszaru, który pozostawał nieco w cieniu reszty miasta, przekształciło się ono w miejsce pełne charyzmatycznych artystów. Niemal na każdym kroku widoczna jest tutaj sztuka. Klimat Zatybrza tworzy sieć kameralnych uliczek, maleńkich sklepików, placów i kościołów. W niedzielę warto też wybrać się na pchli targ przy Porta Portese, gdzie znaleźć można prawdziwe cuda.
Koloseum

Znakiem świetności Imperium Rzymskiego jest niewątpliwie Koloseum. Budowane od 72 roku przez osiem lat, służyło w czasach cezarów jako miejsce igrzysk, starożytnych rozrywek. Ten dawny amfiteatr swoją nazwę zawdzięcza ogromnemu posągowi Nerona, który wzniesiony został w jego pobliżu. Od XVIII wieku uważany jest on za miejsce męczeństwa chrześcijan.
Miasto kultury

Wieczne Miasto utożsamiane jest z jednym z najlepszych centrów kulturalnych Europy. To tam właśnie, zwykle pod koniec października, odbywa się słynny Festa Internazionale del Cinema. To festiwal filmowy, podczas którego w Nuovo Auditorium, Parco della musica oraz Casa del Cinema, wyświetlane są projekcje najciekawszych włoskich produkcji. Towarzyszy mu wiele imprez kulturalnych takich jak koncerty, spotkania autorskie czy wystawy.
Raj zakochanych

Jesteś szczęśliwie zakochany i chcesz, by ta miłość trwała wiecznie? Przyjedz do Rzymu i wybierz się na północ od centrum miasta, gdzie znajduje się most Milvio. To na nim właśnie kochające się pary zawieszają kłódki, które mają symbolizować długotrwałość łączącego je uczucia. Po zmroku zamykają kłódki i i wrzucają kluczyk do Tybru.
Historia włoskich specjałów

W Rzymie znajduje się jedyne na świecie Narodowe Muzeum Makaronu. Odwiedź je, by zobaczyć, jak kształtowała się historia makaronu oraz, jak powstawały urządzenia do jego produkcji. W sali audio-wizualnej odbywają się prelekcje i seminaria dotyczące produkcji tego przysmaku, a także jego roli w diecie.