Poznaj festiwalowe oblicze Dusseldorfu

0
571
Rate this post

Dusseldorf stanowi kulturalne centrum zachodnich Niemiec. Corocznie odbywają się na jego terenie liczne festiwale. Podczas wielu radosnych świąt, miasto wypełnia się korowodami rozbawionych ludzi, gotowych dać się porwać wirowi dobrej zabawy. Od targów mody do przemowy błazna. W tym mieście nie można się nudzić.
Targi mody męskiej i damskiej

Dusseldorf słynie z największych w Niemczech targów mody. Dla każdego pasjonata najnowszych trendów przeloty do Dusseldorfu są doskonałą okazją do sprawdzenia co jest najmodniejsze w nadchodzącym sezonie. Największe pokazy mody damskiej noszą nazwę CPD i skupiają najlepszych projektantów strojów dla kobiet. Miłośnicy nowych trendów w modzie męskiej z całą pewnością chętnie odwiedzą targi HMD. W mieście odbywa się wiele podobnych wydarzeń, jednak te należą do największych i najbardziej prestiżowych w branży mody.
Przemowa błazna

Oficjalne rozpoczęcie karnawału w Dusseldorfie związane jest ze zwyczajem budzenia Hoppeditza. Jest to miejski błazen, który wygłaszając swoje przemówienie oficjalnie otwiera karnawał w mieście. Z samą postacią wesołego błazna związane są liczne domysły. Jego imię bywa tłumaczone jako skaczący chłopiec lub… odbijający kobiety.
Wyścig transwestytów

Co roku 18 lutego odbywa się dość osobliwy wyścig. Mężczyźni przebrani w kobiece stroje biorą udział w wyścigu ulicami miasta. Im zawodnik mniej ma ubrań na sobie tym bardziej jest dopingowany. Wymaga to od uczestników nie tylko odwagi i poczucia humoru, ale również niemałej wytrzymałości na mrozie.
Dzień japoński

25 maja odbywa się największe święto japońskiej społeczności Dusseldorfu. Na jeden dzień miasto zmienia się w „Japonię nad Renem”. W tym czasie można zaopatrzyć się w tradycyjne japońskie dania. Prezentowane są w tym czasie zarówno tradycyjne rękodzieła z kraju kwitnącej wiśni, jak i najnowsze odcinki popularnych mang.
Jarmark bożonarodzeniowy

W całych Niemczech niezwykle popularne jest organizowanie ogromnych jarmarków. Także w Dusseldorfie 22 i 23 grudnia organizowany jest wielki świąteczny targ. Odwiedzający oprócz pieczonej kiełbasy i grzanego wina, mogą zaopatrzyć się w znane na całym świecie pierniki.