Co to jest survival?

0
482
Rate this post

Survival jest ciekawym i oryginalnym rodzajem turystyki. Często nazywany jest on szkołą przetrwania. Survival dla wielu osób jest doskonałym sportem i idealnym hobby, gdyż umożliwia on zmierzenie się z własnymi słabościami, a także poznanie ich i pokonanie.
Uprawianie tak zwanego survivalu dostarcza mnóstwa silnych emocji, od euforii, przez lęk, aż po satysfakcje, gdyż wiąże się on z konfrontowaniem siebie z wieloma trudnymi i ekstremalnymi sytuacjami. Współcześnie dla wielu osób uprawianie survivalu stało się nie tylko ciekawym hobby i pasją uprawianą w wolnym czasie, ale też sposobem na życie i odskocznią od nudnej rzeczywistości. Powstaje wiele klubów i stowarzyszeń zrzeszających miłośników tego typu turystyki. Organizowane są różnego rodzaju wyjazdy, czy obozy survivalowe, na których ich uczestnicy mogą nauczyć się różnych sposobów na przetrwanie w trudnych warunkach.
Umiejętności zdobyte dzięki uprawianiu survivalu są niezwykle przydatne w codziennym życiu. To hobby uczy nie tylko zaradności, ale pokazuje też jak najlepiej zmierzyć się z trudnymi sytuacjami w naszym życiu.