Dlaczego turystyka piesza jest atrakcyjna?

0
529
Rate this post

Turystyka piesza jest jedną z najpopularniejszych form aktywności ruchowej. Na przestrzeni ostatnich lat stała się bardzo modną i rozpowszechnioną formą spędzania wolnego czasu. Moda na turystykę pieszą znacznie wpływa na propagowanie idei zdrowego stylu życia i przyczynia się do poprawy kondycji fizycznej i zdrowotnej całego społeczeństwa.
Turystyka piesza jest jedną z najprostszych i najtańszych form aktywności fizycznej. W zależności od upodobań może być ona uprawiana zarówno indywidualnie, jak i grupowo. Miłośnikami turystyki pieszej są ludzie w każdym wieku: zarówno starsi jak i młodsi. Bardzo ważną zasadą przy uprawianiu turystyki pieszej jest odpowiednie dobranie długości i trudności trasy do możliwości każdego z członków wyprawy.
Uprawianie turystyki pieszej uczy otwartości na piękno przyrody i umiejętności doceniania jej walorów krajobrazowych. Pozwala ono również wyciszyć się i uspokoić, a także oderwać się od codziennej rutyny. Dużą zaletą turystyki pieszej jest również jej zbawienny wpływ na stan naszego zdrowia.