Czym jest pozycjonowanie stron?

0
651
Rate this post

Internet to obecnie najlepsze medium do reklamowania swoich usług i docierania do klienta. Nie da się jednak tego zrobić bez odpowiednich działań, które spowodują, że to na naszą witrynę internetową trafi klient. Sama strona, nawet wykonana najlepiej jak się da, to za mało aby wygrać rywalizację w wyszukiwarce.

Kluczem do sukcesu jest wysokie miejsce w wynikach wyszukiwania na frazy i słowa, które dotyczą naszej strony i firmy. Wyniki, które widzimy w Googlach lub innej wyszukiwarce nie są dziełem przypadku. Większość z nich to efekt ciężkiej pracy pozycjonerów.

Wiele osób jednak ciągle nie wie, czym tak naprawdę jest pozycjonowanie stron WWW. Ciężko wytłumaczyć to komuś, kto nigdy nie miał z tym styczności. W skrócie jednak, jest to szereg działań mających na celu umieszczenie pozycjonowanej strony jak najwyżej w wynikach wyszukiwania.

Jakie to działania? Przede wszystkim pozyskiwanie linków. Jednak powinny to być linki wartościowe z dobrych katalogów stron, pressel pages czy blogów. Bardzo często tworzy się także strony zapleczowe, które stanowią źródło takich linków. Oczywiście działania tego typu nie mogą być sprzeczne z regulaminem wyszukiwarek. W innym wypadku strona może zostać ukarana filtrem lub banem. A to już poważny kłopot dla właściciela takiej domeny – pozycjonowanie gniezno.

Po co pozycjonuje się strony? Otóż po to, aby trafić do klienta lub bezpośrednio sprzedawać produkty. Nie bez znaczenia są także zyski z reklam. Im częściej odwiedzana strona, tym większą stawkę możemy wynegocjować.