Nocleg Mazury

0
572
Rate this post

Zbliża się okres wakacji i urlopów. Zazwyczaj większość z nas wybiera wypoczynek nad morzem, gdzie często, aby zająć dobre miejsce na plaży, trzeba się tam pojawić bardzo wczesną porą, w przeciwnym wypadku zmuszeni jesteśmy rozłożyć się daleko od morza i często w miejscu koło kosza. A i z noclegami, jeśli nie zarezerwujemy czegoś dużo wcześniej bywa kiepsko.

Duży odsetek wczasowiczów, jako miejsce wypoczynku wybiera góry, jednak tutaj musimy się nastawić na wypoczynek aktywny, piesze wędrówki i brak miejsca do kąpieli czy opalania się pod gołym niebem. Jeśli chcemy leżeć i się opalać, kąpać, to na pewno nie kierujmy się w góry.
Czy da się w takim razie znaleźć jakieś inne ciche i ustronne miejsce do wypoczynku biernego? Proponuję Mazury. Znajduje się tam wiele jezior i zbiorników wodnych przeznaczonych do kąpieli, czy żeglarstwa. Jeśli chodzi o liczbę atrakcji, spokojnie możemy przyrównać ten region do regionów nadmorskich. Biorąc pod lupę noclegi Mazury mogą poszczycić się ich rozbudowaną strukturą, jest wiele hoteli, ośrodków wczasowych, domków letniskowych, pól namiotowych, a co ważniejsze spokojnie znajdziemy zakwaterowanie jadąc na Mazury bez wcześniejszej rezerwacji. Ma to tym większą zaletę, iż rezerwując nocleg nad morzem kilka miesięcy wcześniej, nigdy nie wiemy, jaka dopisze nam pogoda. Wybierając się na Mazury w ciemno, bez zarezerwowanego noclegu, spokojnie możemy poczekać na pogodę. Myślę, że Mazury będą coraz bardziej popularne, jeśli chodzi o wybór miejsca wypoczynku w najbliższych latach.